Czarny tort ślubny? Jestem na tak!

Ślub i wesele kojarzą się przede wszystkim z bielą i jasnymi kolorami. Biała lub kremowa suknia ślubna, jasne bukiety, biały tort. Oczywiście istnieje mnóstwo odstępstw od tej kolorystyki i spora dowolność w wyborze koloru przewodniego ślubu. Niemniej jednak biel to kolor popularny, który przychodzi na myśl jako pierwszy. Czy jest zatem dopuszczalne, by jako kolor przewodni ślubu wybrać przeciwieństwo bieli? Choć z pozoru wydaje się to niemożliwe w naszym kręgu kulturowym, okazuje się, że czerń to kapitalny kolor. Można wykorzystać ją na wiele sposobów, począwszy od wstawek w sukni ślubnej, na tortach kończąc. Jeśli chcecie zobaczyć, jak piękny może być tort ślubny, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Czarno – biała elegancja

Foto: Pinterest

Ten przepiękny tort to świetny sposób na przełamanie konwencji, a jednocześnie na zachowanie tradycyjnego wyglądu. Kontrastowe piętra tortu sprawiają, że tort imponuje swoim wyglądem, zaś

dodatek w postaci misternych kwiatków sprawia, że wygląda on szalenie elegancko i smakowicie. Przyznacie sami, że na widok takiego tortu aż cieknie ślinka.

Imp prościej, tym lepiej

 

Prosty w swojej formie, bez zbędnych dekoracji, czarny tort zapiera dech w piersiach dzięki swojemu wyglądowi. Jedyną jego ozdobą jest kwiat zatknięty na jego boku, co dodaje tylko szyku całemu wypiekowi. Warto wziąć pod uwagę fakt, iż tort ten może stać się tortem każdej pary – wystarczy, że jako dekoracji użyjecie kwiatu znajdującego się np. w ślubnej wiązance panny młodej. Dzięki takiemu zabiegowi połączone zostaną odrębne z pozoru elementy, a całość stanie się spójna.

Z modnymi, marmurkowymi akcentami

foto: pinterest.com

Moda na marmur wiecznie żywa! A przynajmniej w kolejnym sezonie! Warto więc zwrócić szczególną uwagę na ten element i pięknie przyozdobić za jego pomocą zaproszenia ślubne, czy tort weselny. Czerń plus marmur zrobi prawdziwą furorę na każdym przyjęciu weselnym. Przełamie równocześnie dość smutny charakter czarnego tortu, ciekawie prezentując się gościom. Taki tort wygląda tak pięknie, że aż żal go kroić…

Biały tort z niespodzianką

Foto: Pinterest.com

Nie oceniaj książki po okładce, a tortu po polewie – tak chciałoby się powiedzieć w przypadku naszej kolejnej propozycji. Ten tort biały jest tylko z wierzchu. Środek zaś zaskoczy was swoim niesamowitym wyglądem. Czarne ciasto przekładane pysznym, białym kremem to uczta dla waszych podniebień i dla oczu. Pycha!

Smacznie i niekolorowo

PINTEREST.COM

Czarny, przepiękny, „bambusowy” tort z orchideami to gwarancja, że zaskoczycie swoich gości. Możecie mieć pewność, że wasi goście będą zachwyceni precyzją wykonania oraz nietuzinkowym pomysłem. Tego rodzaju tort wymaga olbrzymich umiejętności od wprawnego w sztuce cukiernika.