Jak wybrać zespół grający na żywo odpowiedni do Twojego wesela?

Foto: Pinterest.com

Planowanie, planowanie i jeszcze raz planowanie. Organizacja wesela to niekończące się robienie rozmaitych planów. Jednym z nich jest planowanie dobrania odpowiedniej muzyki. Jeśli zdecydowaliście się na wynajęcie zespołu grającego na żywo musicie zadbać o to, by zespół ten pasował do waszego przyjęcia. Oto na co musicie zwrócić uwagę wybierając zespół.

Wybierz swój gatunek

Foto: Pinterest.com

Z pewnością zarówno Ty, jak i przyszła żona (przyszły mąż) macie swoje preferencje muzyczne. Podobnie z resztą jak i wasi goście. W zależności od tego jaki rodzaj muzyki lubicie, dobierzcie odpowiednio grającą kapelę. Warto pomyśleć jednak i o tym, by wasz zespół muzyczny potrafił zagrać muzykę dla każdego, niezależnie od jego wieku. Z całą pewnością znajdziecie niejedną kapelę grającą szeroko rozumianą muzykę rozrywkową (w tym weselną) w waszym ulubionym stylu, np. funkowo, czy rockowo. A dzięki temu wszyscy będą zadowoleni i gotowi do tańca.

Stwórz swoją listę przebojów

Foto: Pinterest.com

Super istotną sprawą jest omówienie z zespołem playlisty. Warto stworzyć ją na początku samemu. Nie oznacza to, iż zaplanować musicie każdą piosenkę krok po kroku, a jedynie stworzyć musicie (czy raczej możecie) listę piosenek, które koniecznie chcecie usłyszeć na swoim weselu. Uzgodnijcie też od razu listę piosenek, których bezwzględnie nie chcecie. To pomoże waszemu zespołowi stworzyć listę przebojów, która zadowoli was w pełni. Warto spotkać się co najmniej dwa razy, aby omówić ze sobą szczegóły, tak by nie czuć zaskoczenia i rozczarowania w dniu ślubu z powodu utworów, które nie trafiły w wasze i waszych gości gusta muzyczne.

Spójrz na recenzje zespołu

Foto: Pinterest.com

Obecnie dostępnych jest na rynku całe mnóstwo zespołów weselnych, które mogą uświetnić waszą imprezę. Nie ma więc obaw, że nie znajdziecie zespołu idealnego. Jeśli szukacie takiego właśnie bandu, warto spojrzeć na rekomendacje wystawiane zespołowi przez inne pary, które wcześniej skorzystały z jego usług. W ten sposób uda wam się zyskać wiarygodną i dobrze grającą kapelę. Warto dowiedzieć się nie tylko, czy ich muzyka zadowala gości, ale i innych detali typu – czy muzycy pojawiają się na czas, czy są łatwi we współpracy, lub czy nie nadużywają rozmaitych wspomagaczy. To z pozoru błahe rzeczy, które tak naprawdę mogą mieć kolosalne znaczenie podczas wesela.