Pora na miedź, czyli miedziane inspiracje weselne

Miedziane wesele to kapitalny pomysł dla poszukujących inspiracji par. Jeśli jeszcze nie wybraliście swojego motywu ślubnego, warto rzucić okiem na ten artykuł. W tym sezonie królują miedziane elementy wystroju, dlatego też zachęcam gorąco do korzystania z naprawdę wyjątkowych gotowych rozwiązań. Bezwarunkowo nadeszła pora na miedź!

Miedziane dekoracje stołu

Foto: Pinterest.com

Z całą pewnością nikt z waszych gości nie przeoczy miedzianych dekoracji stołu. Ich piękny, prosty a zarazem elegancki wygląd sprawia, że w zestawieniu z klasycznymi kwiatami wyglądają wprost bajecznie. Tego rodzaju zestawienia sprawiają, że stół wygląda stylowo i modnie, pasuje też do każdego motywu ślubnego.

Butonierka inna niż wszystkie

Foto: www.tahoeweddingphotojournalism.com

Stylowa butonierka z pewnością jest wyróżnikiem każdego pana młodego. W tym przypadku jej ciekawe, miedziane wykończenie robi naprawdę piorunujące wrażenie. Tego rodzaju ozdoba świetnie sprawdzi się szczególnie na jesiennych weselach, odzwierciedlając miedziane barwy liści.

Oznaczenia stolików

Foto: Pinterest

O ile zdecydowaliście się na opcję z sadzaniem gości przy konkretnych stołach, możecie wykorzystać miedziane oznaczenia stolików. Dobrym sposobem jest chociażby ten ze zdjęcia – marmurkowa tablica obramowana miedzianą ramą prezentuje się uroczo, a jednocześnie zabawnie. To świetny pomysł do wykorzystania w przypadku klasycznych wesel, gdzie dominować będą zarówno miedź, jak i marmur.

Pora na miedź – tort, którego nie odmówi sobie nikt!

Foto: Pinterest.com

Połączenie marmur i miedź sprawdza się w wielu przypadkach. Kolejnym tego dowodem jest chociażby prezentowany na zdjęciu tort, którego główna faktura jest właśnie marmurkowa, zaś jedyną ozdobę tworzy miedziana dekoracja. Zamawiając podobny tort zastanowić musicie się jednak, czy waszym gościom nie będzie żal naruszać tak piękną konstrukcję. Moim zdaniem ten tort to małe arcydzieło, którym przed degustacją koniecznie warto nacieszyć oczy. Majstersztyk cukierniczy!

Podziękowania dla gości

Foto: Pinterest.com

Zawsze miło jest złożyć swoim gościom podziękowania za wzięcie udziału w uroczystości weselnej. Jeśli planujecie wysłać ślubne podziękowania, wybierzcie te z miedzianymi elementami.  Nieskomplikowana forma plus elegancja to klasa sama w sobie.

Miedziane suknie

Foto: fabmood.com

Na widok tego rodzaju sukienek można powiedzieć tylko jedno słowo: szał! Są one wprost przepiękne nie tylko dzięki swojemu krojowi, ale i miedzianej barwie, podkreślającej ich wyjątkowość. Takie sukienki zrobią z pewnością furorę na każdym ślubie. Warto zatem pomyśleć o miedzianej sukni zarówno dla swojej świadkowej i druhny, jak i dla samej panny młodej. Ja byłabym zachwycona!