Unikalne ślubne aranżacje wykorzystujące róże

Większość z nas kojarzy róże ze szczęściem oraz z miłością, przez co chętnie włączamy je do swoich ślubnych aranżacji. W jaki sposób możemy wykorzystać ten niewątpliwie pełen uroku kwiat? Oto kilka inspirujących pomysłów.

Tort z różami

Foto: www.villasiena.cc

Udekoruj tort za pomocą róż. Ten elegancki element doda każdemu przyjęciu weselnemu nutkę romantyzmu, a jak wiadomo w dniu ślubu romantyzmu nigdy dość! Piękny tort w asyście róż podgrzeje i tak gorącą atmosferę, by na samym końcu rozpłynąć się w ustach.

Bukiet z róż

Foto: http://www.projectwedding.com/

Chyba najbardziej znanym i zarazem najprostszym pomysłem jest stworzenie bukietu z wykorzystaniem róż. Piękny, ponadczasowy i stylowy, pasował będzie do każdego przyjęcia, gdzie motywem przewodnim są właśnie różane koncepcje.

Ozdób otoczenie

Foto: mani91.wordpress.com

Nie chodzi o to, by zaśmiecić różami dosłownie każdy fragment sali, a by znalazły się one w miejscach najbardziej widocznych. Wyeksponuj słupy, łuki, czy parapety, które w innym wypadku pozostałyby puste i smutne. Dzięki temu sala nabierze wyjątkowej atmosfery.

Kwiat dla niego

Foto: https://www.theknot.com/

Nie tylko kobieta może cieszyć się pięknymi różami. Równie dobrze pojedyncza róża może trafić do męskiej butonierki, tkwiąc w niej przez cały ślub i wesele. Elegancja i szyk z pewnością nie opuszczą pana młodego, jego świadka oraz ojca panny młodej i pana młodego.

Płatki róż

Foto: www.muscari.pl/

Rozsypane płatki róż w drodze do ołtarza nie muszą być jedynie skrytym marzeniem panny młodej. Podpatrzone na filmach rozwiązania i pomysły śmiało wykorzystać można na własnym weselu, dzięki czemu będzie ono jak ze snu.

 Bukieciki na rękę

Foto: wflowersottawa.com

Dobrym pomysłem na dekoracje z róż z pewnością będą też bukieciki na rękę. Świetnie sprawdzą się w przypadku panny młodej, zamiast tradycyjnego bukietu. Można też pokusić się o wyposażenie w ten rodzaj dekoracji matek państwa młodych, świadkowej / świadkowych oraz sióstr, czy opcjonalnie druhen (o ile takie są na weselu).

Ozdoba krzeseł

Foto: http://www.projectwedding.com

Idealnym sposobem na przyozdobienie sali jest też wykorzystanie róż jako elementu dekoracyjnego na krzesła. Można w ten sposób zająć się zarówno krzesłami jeszcze w kościele – w zależności od chęci i możliwości – tak państwa młodych, jak i ich gości, a także na weselnej sali – tu najlepszy efekt da przyozdobienie krzeseł wszystkich gości.

Korona kwiatowa

Foto: http://www.stylemepretty.com/

Jeśli panna młoda nie chce tradycyjnego welonu, może pomyśleć o oryginalnej ozdobie włosów. Jest nią niezaprzeczalnie korona kwiatowa z róż. Przypadnie do gustu nie tylko pannie młodej, ale i wszystkim gościom.